Stravování dětí, které má vliv na bubáka OBEZITU

Stravování dětí, které má vliv na bubáka OBEZITU

  • By :
  • Category : Zdraví
  • Comment : 0
Stravování dětí, které má vliv na bubáka OBEZITU

Jak stravujeme naše děti, se dřív nebo později projeví na jejich ZDRAVÍ. Jestliže dětem neposkytujeme plnohodnotnou stravu, zahráváme si nejen se ZDRAVÍM, ale i s jejich obezitou, která je může pronásledovat v pozdějším věku. Už od raného dětství, bychom se měli zaměřit na pestrou stravu u dětí. Jestliže dítě nebudeme vést ke správné stravě, nemůžeme očekávat, že ji budou později chtít. Zda chceme, aby dítě bylo ZDRAVÉ a prospívalo, pak se musíme postarat především o jeho jídelníček. Pestrobarevná kombinace surovin může pomoci k tomu, aby dítě mělo o jídlo zájem. Nejen chutí, vůní, ale i barevnost dítě naláká.

 

V jedné ruce hamburger, v druhé ruce jablka

DOPORUČENÉ NÁPOJE

Jestliže Vaše dítě nepřimějete pít vodu, pak můžete nahradit neslazeným čajem. Jestliže budete dítě učit na slazené nápoje, pak i v budoucnu bude vyžadovat slazené nápoje. A nebudeme si nic nalhávat, sladké nápoje přispívají k obezitě a ničí dětem zoubky.

 

NESOLIT, NESOLIT, NESOLIT…

Pokud chcete, aby Vaše dítě nemělo problémy s ledvinami, pak vynechejte sůl. Solí ovlivňujete u dítěte i vysoký krevní tlak, který je rizikem.

 

DOBROTY jako jsou hranolky, chipsy, hamburgery a jiné…

Nejen že obsahují mnoho soli, ale tuku. Díky těmto dobrotám, dítě učíme pomalu a jistě špatným stravovacím návykům, které mají za následek OBEZITU.

 

Dítě špinavé od čokolády

ČOKOLÁDA, SLADKOSTI… ovoce?

Jestliže dítěti nepodáváte sladkosti pravidelně nebo každý den ve velkém množství, pak se nic neděje. Pokud ale dítě naučíme na sladké, těžko ho to odnaučíme. Jednou za čas neuškodí, ale ve velkém množství si opět zahráváme se ZDRAVÍM našeho potomka. Jestliže naučíte dítě na ovoce, je to jackpot, který bude pro něj prospěšný.

 

PITNÝ REŽIM PŘI STRAVOVÁNÍ

Tak jako správné stravování dítěte, nesmíme zapomínat na PITNÝ REŽIM. Za vhodné nápoje se považuje čistá voda, bylinné čaje, šťávy ředěné vodou. Naopak nevhodnými nápoji jsou, sycené slazené nápoje, džusy, aromatizované čaje a podobné tohoto typu.

 

ZELENINA

Nejen dušená, ale i čerstvá zelenina je velmi prospěšná. Proto místo slaných dobrot podstrčte dítěti zeleninu. Nadchne svoji barevností a tvary.

Pokud chceme mít dítě ZDRAVÉ se správným vývojem, pak se musíme ohlížet na jídelníček. Odbývání dětí jídly, které jim nejsou prospěšné, jsou k ničemu. Dbáme na to, aby dítě mělo dostatečný příjem VITAMÍNŮ, MINERÁLŮ A ŽIVIN. Nezapomínejte na to, že čím dříve začnete s lepšími stravovacími návyky, tím lépe si dítě na to zvykne.