Jak odmastit doma pánve – na pánve, v nichž je usazenina staré mastnoty, zabírá soda v silnějším poměru s vodou. Na pánev použijte alespoň čtyři polévkové lžíce sody a zalijte ji vroucí vodou až po okraj ve dřezu a ponechte louhovat do té doby, dokud nebude tekutina chladnější, kdy už lze do ní sáhnout rukou. Někdy je nutné vytvořit s vodou přímo kašovitou hmotu, aby soda působila v koncentrovanější formě. Pak opatrně nečistotu stírejte starým hadříkem, který pak vyhodíte, a zbytek nečistot dočistíte houbičkou na nádobí.
Organické skvrny na prádle – pokud se vám špatně vyperou některé skvrny, např. od krve, hlenu, zvratků mastnoty a podobných organických nečistot, můžete zkusit aplikovat sodu rozpuštěnou v horké vodě. V takto připraveném roztoku máčejte prádlo několik hodin, třeba přes noc. Soda je silný čistič a dobře reaguje právě s organickým materiálem, takže je možné toto využít i na „zašlé“ prádlo, jako jsou např. bílé ručníky.
Zatuchlina – možná se vám stalo, že jste zapomněli vlhký deštník složený u věšáku v předsíni a teď se z něj line zatuchlý zápach. Zatuchlina se může objevit i mezi oděvy a obuví, anebo v místech, kde se málo větrá, případně u oděvů nenošených, dlouho skladovaných ve skříni. Tehdy přidejte k pracímu gelu zhruba půldruhé deci sody (to je asi polovina běžného válcového čajového hrnku).
Zápach z bot – nepříjemný zápach chodidel může být vyvolán stresem a nevhodným složením stravy, s převahou masa a alkoholu, kdy se na chodidlech objevují i patogenní bakterie a plísně, zkuste přejít na vegetariánský jídelníček, který je šetrný nejen k zvířatům, ale i k vám. A prozatím zápach z bot můžete eliminovat, nebo alespoň výrazně snížit, nasypanou hrstí sody přímo do bot, kterou tu ponechte alespoň pár hodin. A do botníku můžete vložit misku se zeolitem, ten tu můžete ponechat delší dobu, třeba celý měsíc, pak jej propláchněte vodou a můžete jej takto aplikovat proti zápachu i několik let.