Připravte svou domácnost na příchod miminka

Připravte svou domácnost na příchod miminka

  • By :
  • Category : Domácnost
  • Comment : 0
Připravte svou domácnost na příchod miminka

Příchod miminka je jednou z největších událostí v životě každého. Kromě nakupování plenek, oblečků, zavinovaček, kosmetiky a podobných drobností, které bude narozené miminko potřebovat, je potřeba vybavit a uzpůsobit také domácnost.
dětská postýlka
Vše začíná postýlkou pro miminko. Většina maminek si přeje mít miminko alespoň pro začátek u sebe v ložnici. Postýlek je na trhu nepřeberné množství a určitě si vyberete, jen dávejte pozor na vhodný výběr matrace do dětské postýlky, v současné době jsou pro děti nejvíce doporučované matrace s kokosovým vláknem. K postýlce můžete rovnou pořídit různé kolotoče s hračkami, které může miminko pohodlně pozorovat a které budou rozvíjet jeho zrak a pozorovací schopnosti. V současné době je také na výběr z nepřeberného množství různých mantinelů, které postýlku nádherně zdobí a vytvářejí pro miminko útulný pocit bezpečí.
Vedle postýlky je vhodné z hlediska pohodlnosti pro maminku umístit přebalovací pult. Nejlepší jsou přebalovací pulty vybavené různými šuplíky, kam si můžete uložit plenky, čisté oblečení, kosmetiku a další věci, které potřebujete mít rychle po ruce. Pult bývá již vybaven přebalovací omyvatelnou podložkou. Mnohdy se přebalovací pult a dětská postýlka prodávají v setu.
přebalovací pult
Dále je vhodné mít nějakou větší skříňku pro miminko, kam budete ukládat jeho oblečení, zásobu plenek a podobné potřeby.
Nakonec myslete na to, kde bude vaše miminko přes den, kdy se potřebujete pohybovat po celé domácnosti. Tuto záležitost je možné vyřešit několika způsoby. Můžete si zakoupit lehátko pro miminka, které je lehké na přenost a navíc má různé funkce jemného pohupování. Na trhu jsou k dostání také kolébky na kolečkách, nebo různé košíky na kolečkách, se kterými si můžete přejíždět po celé domácnosti, jak zrovna potřebujete. Rodiny, které nezavrhují cestování, si můžou pořídit cestovní postýlku. Ty lepší jsou také vybaveny kolečky pro snadnou manipulaci a při zakoupení závěsného lůžka do nich vám k potřebám uložení miminka přes den skvěle poslouží.

2.7/5 - (3 votes)