Bylinková domácnost

Bylinková domácnost

  • By :
  • Category : Domácnost
  • Comment : 0
Bylinková domácnost

Bylinky mají mnohostranné využití, a to nejen jako léčivo. Využít je můžeme i v domácnosti. Pokud jste zastánci ekologických čisticích prostředků, používejte bylinky jako přírodní čistidla. Vždyť naši předci jiné možnosti neměli. Bylinkové produkty se mohou stát pomocníky v dnešních moderních domácnostech a nahradit přípravky chemické. Například při praní záclon, závěsů a potahových látek, můžete použít prací prostředek vyrobený z mydlice lékařské. Prádlo vám dostatečně vypere a vaše pokožka nebude podrážděna látkami, které obsahuje klasický prací prášek. Výroba domácích čistidel není pracná ani finančně náročná. Vyjde vás v řádu desítek korun. Čistič z mydlice lékařské nemusíte využít jen pro praní prádla, ale osvědčí se také jako čisticí prostředek na podlahu. Vyrobíte ho jednoduchým způsobem.
vodní rozprašovač

Patnáct gramů sušeného kořene a dvě hrsti čerstvé rostliny zalijte 750 mililitry vody a dvacet minut vařte přikryté poklicí. Po vychladnutí sceďte do láhve a uchovávejte v chladu. Aby prostředek lépe voněl, můžete do odvaru přidat levandulovou, rozmarýnovou nebo citronovou silici. Bylinky zanechají příjemnou vůni. Vyrobit si můžete i univerzální čistič. V 300 mililitrech vody svařte hrst šalvěje, můžete přidat i rozmarýnu a opět povařte dvacet minut. Po vychladnutí odvar slijte, přidejte dvě lžíce jedlé sody a deset kapek citronové šťávy. 
čisticí prostředky

Výhodou bylinkových roztoků je nulové zatížení životního prostředí. Nejsou škodlivé pro děti ani domácí mazlíčky. Nevýhodou je kratší doba trvanlivosti než u chemických přípravků. Domácnost můžete obohatit o příjemné bylinkové vůně, které vám provoní každou místnost, nebo využijte bylinky k odpuzování hmyzu. Vyzkoušet můžete obyčejnou bazalku. Postavte ji k oknu, její specifická vůně bude odpuzovat mouchy. Pro posílení účinku můžete rozemnout několik listů.


5/5 - (2 votes)