Vyzrajte na ceny energií

Vyzrajte na ceny energií

  • By :
  • Category : Domácnost
  • Comment : 0
Vyzrajte na ceny energií

Ceny na nás tlačí ze všech stran, ať už se jedná o pohonné hmoty, nebo běžné spotřební zboží. V této době na nás nejvíce doléhá cena energií, která v posledních pár měsících raketově stoupá.

Zdá se Vám, že již nejste schopni vymyslet další způsob, jak ušetřit? Ano, již jste vyměnili staré žárovky za úspornější, nebo při sprchování zastavujete vodu, případně nevětráte, když jste zrovna pustili topení. Dokonce víte, že není potřeba svítit v celém domě lidově řečeno:  „Jako na hradě.“

Energie nás dokážou potrápit.

Věřte, nebo ne, ale stále tu máme pár rad, kterými se vám přece jen podaří ušetřit něco navíc.

Vaření

•             U vaření se dá na energiích ušetřit hned dvěma způsoby. Prvním je používání pokličky. Pokud při vaření zakryjete nádobu pokličkou, vynaloží se méně energie na ohřev, zároveň nebudete stále dolévat vodu, která by se vám jinak rychle vypařila.

•             Druhým způsobem je vaření ve větším množství. Pokud zrovna nelpíte každý den na jiném pokrmu, vařte na více dní. Vždy neplatí pravidlo, že při větším množství spotřebujete více energie.

Zkontrolujte stáří svých spotřebičů

•             Možná vám to v tuhle chvíli připadne jako reklamní trik, který by měl podpořit koupi nového spotřebiče. Ptáte se proč, když ten starý tak krásně slouží. Ale slouží již takhle dobře minimálně 15 let, ale od té doby se naše technologie zlepšili. Například koupí nového mrazáku, nebo lednice, můžete snížit spotřebu v domácnosti až o 40 % na jeden spotřebič. A to už stojí k zamyšlení.

Dnešní spotřebiče již nemají takovou spotřebu.

Netopte nárazově

•             Přijdete domů do vychladlých místností a rychle se vrháte k topení a zapínáte na maximum z důvodu rychlého tepla. Ale tímto způsobem docílíte akorát vysoké spotřeby energie. Doporučujeme topení nechat na nižší stupeň po celou dobu, místnost se bude pravidelně temperovat, a tudíž se nestane, že by tak rychle vychladla a musela se s vysokým úsilím znovu vytápět.