Přidávejte mořskou řasu kočkám do žrádla

Přidávejte mořskou řasu kočkám do žrádla

  • By :
  • Category : Zvířata
  • Comment : 0
Přidávejte mořskou řasu kočkám do žrádla

S mořskými řasami jste se pravděpodobně již někdy setkali. Jsou přezdívány „mořskou zeleninou“ a obsahují nám i zvířatům prospěšné výživové prvky. Můžeme je přidávat do pokrmů studených, i tepelně upravených, a některé i zvířatům do žrádla.

Proč využívat tohoto doplňku stravy

Obsahují velmi cenné minerály – v mořských řasách je ukrytý vysoký obsah minerálů a stopových prvků, z nichž mnohé se vyskytují jen zřídka v běžné suchozemské zemědělské půdě. Jde o to, že minerály v řasách obsažené jsou zde v organické podobě, tedy dobře využitelné a stravitelné. Je to vlastně jakási superpotravina, asi jako ořechy a olejnatá semínka.

řasa kelp neboli chaluha bublinatá

Rostou jen v čistých oblastech – mořských řas existuje několik druhů a tím nejznámějším, který se využívá pro zlepšení zdraví domácích mazlíčků, je kelp. Roste výhradně v chladných mořích a částech oceánů, a to pouze tam, kde není voda ani pobřeží kontaminováno jedy, tedy např. průmyslovými odpady, ropou nebo radiací. Nemusíte se tedy obávat, že byste konzumovali např. rtuť, jak tomu bývá u některých mořských ryb.

kotě u stromu

Eliminují překyselení slin – a nejen slin, zmírňují všechny kyselinotvorné odpadní reakce v organismu tak, aby zvíře nezatěžovaly metabolickými procesy. Tím prodlužujete a zkvalitňujete vašim mazlíčkům život. Řasu kelp (někdy se také nazývá kombu) můžete míchat do žrádla kočkám i psům i jiným zvířatům, pokud ji snesou. Rozhodně nikomu neublíží, spíše naopak.

Kelpu si můžete dopřát i vy – řasy kelp se prodávají buď vcelku jako ztvrdlé, asi 20 cm dlouhé listy, anebo mohou být listy již rozemleté na prášek, případně prášek slisovaný do podoby tablet. Je v zásadě jedno, v jaké podobě budou, vždy budou obsahovat to, co mají. Kelp v prášku můžete jíst i vy, po lžičkách zapíjet vodou, pouze vám nebudou moc chutnat, ale to nevadí, pokud je rychle zajíte nějakým slaným pokrmem.