Na čem mohou ztroskotat partnerské vztahy

Na čem mohou ztroskotat partnerské vztahy

  • By :
  • Category : Vztahy
  • Comment : 0
Na čem mohou ztroskotat partnerské vztahy

„Láska i hory přenáší“, praví se v přísloví, ale co je moc, to je moc. Třeba takový zápach.

Zápach v partnerském vztahu

Je známo, že partnera si kromě nejrůznějších mravních a estetických důvodů vybíráme i podle toho, zda nám, jak se říká, pachově sedne. Pokud vám váš protějšek jaksi příliš nevoní, může to znamenat genetický problém pro budoucí potomky. Je-li vůně potu opačného pohlaví naopak přitažlivá, může za jistých okolností zlepšit i libido, erekci a celkový dojem ze sexuálního prožitku. Takoví muži pak mohou prožívat sex velmi intenzivně i tehdy, zaboří-li svůj nos do vagíny, do lehce zpoceného podpaží, a dokonce i do plosek bosých chodidel.    

žena na pláži

Pachový prožitek však může nabýt za jistých okolností zcela opačného rázu. Jsou to ti známí „zabijáci sexu“, kteří mění pachovou stopu lidského potu v nesnesitelný odér. Nemáme zrovna na mysli olomoucké tvarůžky, ale něco mnohem méně nápadného:

Alkohol a cigarety – někteří lidé vám potvrdí, že není nic odpornějšího, než dehtový odér silného kuřáka a kyselý pach potu alkoholika. Přiblížit se k takovému milenci či milence je pak spíše za trest.

Sladkosti – oplatky, sušenky, dortíky, a to vše vyrobené z bílé mouky a rafinovaného řepného cukru, vyvolávají kyselý zápach z úst, a odpadní metabolity těchto pochutin pak mohou ovlivnit i vůni potu. Dejte raději přednost ovoci a zelenině.

dívka v posteli

Červené maso – masitá strava, zvláště s nízkým obsahem vlákniny, v těle zahnívá a část toxinů se uvolňuje skrze pokožku potem. Kyselý zápach pak není příjemný vůbec nikomu. Značnou výhodu mají v tomto směru vegani, veganská strava mění pach k nepoznání a tím pádem to zlepšuje i sexualitu.

Parfémy – zeptáte-li se některých mužů na názor, jaký parfém u své vyvolené preferují, mnohdy vám odpoví vyhýbavě a potvrdí, že mají stejně nejraději její přirozenou vůni. Řeknou vám, že se chtějí milovat s partnerkou, nikoli s výrobky chemického průmyslu.