Kdy je na čase spálit mosty?

Kdy je na čase spálit mosty?

  • By :
  • Category : Vztahy
  • Comment : 0
Kdy je na čase spálit mosty?

Člověk je společenský tvor, a tak není divu, že udržuje spoustu vztahů. Rodinné, pracovní, přátelské, i milostné. Ve všech však platí, že vše má své hranice, a někdy nastanou momenty, kdy se z kontaktu s danou osobou, či skupinou osob, stává jen utrpení, které nám nic nedává, nikam nás neposouvá, spíš nám naopak ubližuje. V takových chvílích už nemá cenu bojovat za něco, co zkrátka nemá cenu, a je lepší přiznat si pravdu. Tento vztah pro vás není perspektivní, a bude nejlepší jej rychle utnout. Jakých případů se to týká?

dřevěné loutky

Ignorance

Všimli jste si, že vás nějaký člověk vytrvale ignoruje, neodpovídá vám na zprávy, a ozve se jen v případě, kdy něco potřebuje? Možná jste mu psali, že byste se mohli sejít, nebo se mu chtěli s něčím svěřit, ale nikdy neměl čas, nebo se ani nesnažil odpovědět? Pravděpodobně si vaši zprávu přečetl, a pak už nad ní nepřemýšlel, nebo se dokonce s jejím čtením ani neobtěžoval. Voláte mu, ale nikdy to nezvedá? Později se vymluví, že byl zaneprázdněný, a pak na to zapomněl, avšak pravděpodobně to nezvedl schválně, jelikož s vámi nechtěl mluvit. Kontakt však neutíná úplně, jelikož by od vás mohl něco potřebovat. Nikdy nevíte, kdy se někdo bude hodit. A tak když jej potkáte na ulici, vesele vás zdraví, a prohodí s vámi pár slov s příslibem, že si na vás brzy udělá čas. Jedná se však o vypočítavou osobu, které jste úplně ukradení, a pouze vás využije. V tomto případě je lepší vyškrtnout ji ze svého života, a zapomenout. 

Dobrý posluchač i vypravěč

Další na seznamu osob, je někdo, kdo má spoustu přátel a známých, a stejně si vždy pamatuje vše, co mu říkáte. Na oplátku vám poví vše o lidech, které znáte, i o těch, které neznáte. A s největší pravděpodobností i jim vypráví o všem, s čím jste se mu svěřili. Tito lidé jsou dobří posluchači, téměř nikdy vás nesoudí, se vším souhlasí, ale jen do chvíli, než o vás mohou vyprávět dalším. Takový člověk není dobrým přítelem, a je lepší si od něj držet odstup. Svou přátelskou povahou vás přinutí mluvit, a tak se ani nenadějete, a o vašem soukromí už vědí všichni.

železné okovy

Přítel nepřítel

Znáte takovou tu osobu, která vám soukromí zvedá sebevědomí, těší vás radami, a skvěle se s ní bavíte, ale na veřejnosti si nikdy neodpustí vtípek na váš účet, nebo upozornění na některý z vašich nedostatků? Ano, hezky tak, aby to lidé slyšeli. Tyto osoby totiž rády ostatní ponižují a ztrapňují, aby se vedle nich cítili větší a lepší. V soukromí se tak nechovají, jelikož nemají důvod, a chtějí si udržet své příznivce. Touží po uznání a oddanosti svého okolí, ale sami nejsou ničeho takového schopni. Utíkejte, a to rychle.