Jak zvládnout svatební přípravy

Jak zvládnout svatební přípravy

  • By :
  • Category : Vztahy
  • Comment : 0
Jak zvládnout svatební přípravy

Originální zásnuby jsou za vámi, ale originální svatba vás teprve čeká. A aby byla opravdu nezapomenutelná a dokonalá, je zapotřebí na nic nezapomenout a vrhnout se do plánování ještě teď. Pokud si na přípravy netroufáte nebo máte pocit, že na to nemáte dostatek informací a zkušeností, oslovte nějakou svatební agenturu nebo si zaplaťte svatební koordinátorku. Zní to možná složitě, ale není tomu tak. Zorganizuje vám veškeré předsvatební přípravy i samotný svatební obřad. Záleží jen na vás, co od ní budete chtít.
svatební pár
Úplně prvním krokem by měl být výběr místa, kde se svatba bude odehrávat. To znamená, že si musíte sednout a rozhodnout se, zda budete mít svatbu v kostele, na úřadě nebo nějakém jiném netradičním místě. Termín svatby si plánujte až po tom, kdy zjistíte, že na vašem vybraném místě mají volno, případně vám nabídnou volné termíny. Některá oblíbená místa, např. zámky, mají i několik let dopředu plně obsazeno. Proto plánujte opravdu dostatečně dopředu.
Pokud klapne místo a termín, máte polovinu za sebou. Teď je na řadě natisknout svatební oznámení a pozvánky k hostině a rozeslat je rodině, známým, kamarádům nebo spolupracovníkům. Je dobré, aby vám pozvaní potvrdili účast, abyste mohli zadat potřebný počet svatebního menu. Je nepříjemné, kdyby dorazilo o dvacet lidí více, než jste očekávali a neměli byste potřebný počet obědů či večeří. Teď se můžete pustit do výběru šatů, zajistit si kadeřnici a kosmetičku, naplánovat právě svatební menu a výzdobu. Některé restaurace vám na požádání stoly nebo salonek na přání nazdobí, pokud však chcete něco originálního, budete si muset zajistit výzdobu sama, a to buď v květinářství, kde vám budou vázat kytice, nebo oslovit nějaké studio. Fantazii se meze nekladou, je jen na vás, do jaké barvy stoly a okolí sladíte.
Dále si musíte zajistit dva svědky, a to jednoho pro nevěstu a jednoho pro ženicha. Nebojte se je zapojit do svatebních příprav a nechejte je zajistit např. zábavu, hry, tombolu, nebo pokud mají zájem, organizaci celého svatebního dne. Jednou z nejdůležitějších věcí, je výběr fotografa. Určitě si dopředu ujasněte, jak si focení představujete a co chcete, aby fotil. Důležitá je též cena a doplňkové služby. Pokud chcete, aby pořídil ze svatebního veselí i videozáznam, dopředu se dohodněte. Každá nevěsta chce mít krásné fotky z vlastní svatby.
módní doplněk
Pořizování prstýnků můžete nechat na partnerovi, ale nejlepší je, když si je vyberete společně a zároveň se upraví velikosti přímo na míru. Nevěsta by neměla opomenout výběr doplňků ke svatebním šatům, ať už jsou to šperky, boty, vlasová bižuterie nebo v zimním období něco na přioblečení. Muž to má v tomto ohledu jednodušší, tomu postačí kvalitní oblek, který dobře sedne, padnoucí boty a košile.

4/5 - (3 votes)