Jak si ohlídat víc aut?

Jak si ohlídat víc aut?

  • By :
  • Category : Výrobky
  • Comment : 0
Jak si ohlídat víc aut?

Dnes může každý člověk vlastnit tolik vozidel, kolik jenom chce. Samozřejmě za předpokladu, že na ně má peníze, což je ale něco, čím se na těchto řádcích zaobírat nebudeme.

vozidlo

Je-li potom pro někoho typické, že má vozidel – osobních stejně jako nákladních – víc exemplářů, jsou to firmy a podnikatelé. Protože ti s jedním osobním vozem na rozdíl od ostatních smrtelníků nejednou nevystačí. Potřebují vozidla pro šéfy, aby se tito dostali tam, kde je jich zapotřebí, jsou potřeba vozy pro přepravu zaměstnanců a také přímo pro plnění těch či oněch pracovních výkonů, které si nejednou vyžadují auto vhodných vlastností a parametrů.

Ovšem vlastnictví většího počtu vozidel není jenom předpokladem pro to, aby se mohl takový podnikatel dmout pýchou, aby se mohl vytahovat. Je to zároveň i problém. Protože tento vlastník si vozidla pořídil s konkrétním záměrem, a aby tato mohla plnit svou funkci, musí být dána k dispozici těm zaměstnancům, kteří je pro výkon své práce potřebují. A tady je kámen úrazu. Nebo zakopaný pes, chcete-li.
Jakmile totiž takový zaměstnanec sejde šéfovi z očí, může přijít na myšlenku, že vlastně nemusí používat ono firemní vozidlo jen k výkonu práce. Že by se dalo nějak využít i ve vlastním zájmu, když se nikdo nedívá.
A nejednou se tak i stane. Tedy pochopitelně především v případech, kdy takový vlastník oněch vozidel – lhostejno, zda osobních či nákladních – nemá gps sledování vozidel online.

Jedná se tu o možnost získat dokonalý přehled o vozovém parku.
V případě osobních vozidel je třeba generována kniha jízd nebo evidováno užívání tankovacích karet, dá se tak zjistit efektivita práce zaměstnanců a třeba i měřit množství paliva v nádrži a podobně. Což může představovat až dvacetiprocentní úsporu nákladů.

dálnice

U nákladních aut navíc přibývá třeba i možnost optimalizace jízdních tras, okamžitá kontrola zatížení náprav, teploty v přepravním prostoru, odpojení či připojení návěsu, identifikace návěsu, online řízení a kontrola přeprav, zadávání zakázek na dálku a sledování jejich realizace, stahování údajů z digitálního tachografu a karty řidiče. Čímž se ušetří dokonce třeba i třicet procent provozních nákladů.

Takže shrneme-li si to, je tento typ sledování vozidel víc než užitečný. A měl by ho mít každý, komu leží osud jeho firmy na srdci.

4/5 - (3 votes)