Pojištění a zajištění ve smlouvách přepravních

Pojištění a zajištění ve smlouvách přepravních

  • By :
  • Category : Výrobky
  • Comment : 0
Pojištění a zajištění ve smlouvách přepravních

Pokud máte problém s doručováním či přepravou zboží, porouchal se vám jeden z vašich vozů nebo potřebujete zkrátka něco doručit, na co normálně stačí běžné přepravní služby, tak proč nevyzkoušet naše vozy, které máme připravené pro vás za dobré ceny? Půjčovna dodávek Praha je jednou z nejlepších firem na půjčování dodávek v celé republice a pro všechny možné účely si u nás lidé půjčují dodávky. Tak to vyzkoušejte taky!

ferrybridge-5428427_640

 

Dnes se ale hlavně zaměříme na to, jak zajistit a ujistit právní vztahy v přepravě. Jedná se o oblast velice důležitou. Samozřejmě nejčastěji se právní vztahy zajišťují instituty, které zná občanské právo. Už dlouho se tady nehraje na nějaký obchodní zákoník, který byl rozdělen do práva obchodních korporací a občanského zákoníku. Rovnou vám taky řekneme, čemu byste se měli vyhnout jako čert kříži, protože jsou to naprosto zbytečné nové instituty, se kterými nikdo neumí pracovat. Třeba tady patří závdavek – což je něco, co jsme převzali z rakouského práva, kde to taky nikdo nepoužívá.

 

  1. Smluvní pokuty

Ty jsou asi nejúčinnější na snižování škod, které může jednání druhé strany napáchat. Samozřejmě vám to asi neuhradí všechno, ale zároveň to může sloužit jako pěkný donucovací prostředek a někdy i trochu zisk navíc. Proč? I když se druhá strana dopustí porušení smlouvy a vám tak vznikne právo na smluvní pokutu, stále závazek trvá a druh strana musí plnit. Takže v nejlepším případě dostanete pokutu i plnění dle smlouvy! Navíc je zákon docela v pohodě se sjednáním vysoké smluvní pokuty – dávejte si ale pozor, aby na to druhá strana vůbec přistoupila.

 

truck-2920533_640

 

  1. Úroky z prodlení

Pakliže právní vztah přepravní zahrnuje platby, je třeba si stanovit, co se stane, když se plátce opozdí. Buďto to ponecháte na nějakých 9 % ze zákona každý den nebo si sjednáte úrok nižší či vyšší. Také je to velice dobrý nástroj, jak snížit náklady, pakliže se druhá strana zpozdí.

 

  1. Zajištění ve formě zálohy

Abyste zajistili, že vztah bude naplněn, musíte si sjednat zálohu. Pakliže se nestane A, stane se B. Pakliže nedoručí, ponecháte si zálohu. Druhá strana tak má motiv vše dle dohodnutých podmínek splnit, protože by jinak čelilo velkým nákladům a ztrátám.

5/5 - (2 votes)