Adventní věnec

Adventní věnec

  • By :
  • Category : Výrobky
  • Comment : 0
Adventní věnec

Co je to advent? Advent by se dal popsat jako období čtyř neděl před vánočními svátky a také jako začátek liturgického roku. Pro křesťany je to doba radostného očekávání příchodu Ježíše Krista, na který by se měli duchovně připravovat a o něm rozjímat.
Tak jako k Vánocům patří vánoční stromeček, k Adventu neodmyslitelně patří adventní věnec se čtyřmi svíčkami, které slouží k symbolickému odpočítávání týdnů adventu.
adventní věnec
Symbolika adventního věnce
Svíčky jsou na věnci většinou uspořádány do kříže, což by mělo značit Kristovo požehnání do všech světových stran.
Dle symboliky má každá svíce určitý význam. První je označována jako svíčka proroků (Izaiáš a ostatní proroci, kteří předpověděli příchod Mesiáše) a symbolizuje naději. Druhá svíčka betlémská symbolizuje víru a připomíná cestu Marie a Josefa do Betléma. Třetí symbolizuje radost a je označována za svíčku pastýřskou. Poslední svíčka andělů symbolizuje mír a klid. Někde se uprostřed věnce zapaluje i svíčka pátá, která představuje Ježíše Krista jako světlo světa. V Německu je známá pod názvem Heiligabend a zapaluje se na Štědrý den.  
Barva svíček je většinou fialová a vyjadřuje pokání, zklidnění. Jedna z nich a to svíčka třetí by měla být růžová, neboť tato barva dle liturgie znamená radost z brzkého příchodu Ježíše Krista.
Výroba adventního věnce
Samozřejmě, že je možné si adventní věnec zakoupit. Ale proč si nezpříjemnit čekání na Vánoce výrobou vlastního věnce, který bude originál svého druhu, a zkrátit si tak dlouhé chladné podzimní večery. Do procesu výroby můžete také zapojit všechny členy rodiny, a pokud zvolíte právě náš věnec ze šišek, máte inspiraci na společnou podzimní procházku.
červené svíčky

 
Co budete potřebovat na výrobu adventního věnce:
–          Korpus, ideálně slámový
–          Bodce
–          Lepící tavnou pistoli s náplněmi
–          Svíčky
–          Šišky – ideálně různé druhy (smrkové, borovicové, jedlové)
 
Postup:
–          Na slámový korpus nejprve rozmístěte bodce se svíčkami. Kreativitě se meze nekladou, a proto se nemusíte držet klasického rozmístění svíček do čtverce.
–          Pomocí tavné pistole připevněte na korpus šišky
–          Věnec dozdobte. Použít můžete i přírodniny (větvičky, mech), sušené ovoce, koření (badyán, skořice, hřebíček, hvězdičky z pomerančové kůry)
–          Tak a teď už jenom zapálit

4.3/5 - (3 votes)