Podpora Windows 7 pomalu končí

Podpora Windows 7 pomalu končí

  • By :
  • Category : IT
  • Comment : 0
Podpora Windows 7 pomalu končí

V tomto článku se podíváme na to, jak se zachovat, pokud máme nějaký počítač stále s Windows 7. Vás, kterých se to týká se již mohlo zobrazit okénko „Po 10 letech se podpora Windows 7 blíží ke svému konci“, tohoto se určitě nelekejte, je to pouze upozornění společnosti Microsoft, že sedmičky budou zkrátka 14. ledna 2020 končit, což teda neznamená, že nám v tu chvíli přestane fungovat počítač, ale určitě to znamená, že nám bude končit podpora tohoto systému.
Windows logo
Tímto dnem Microsoft nabídne poslední aktualizaci zabezpečení a technickou podporu. Počítač bude fungovat dále, ale bude neaktuální, zranitelnější (snadnějším terčem Hackerů), stane se taky mnohem pomalejším, neschopným pro úkony moderních technologií a také nekompatibilní s novými nástroji či Hardwarem.
Určitě to ale neznamená, že hned 15. ledna si musíte koupit nový počítač, ale doporučuji přechod na Windows 10. Samozřejmě zálohovat vaše soubory bude důležité, pokud s tímto nemáte dostatečné zkušenosti, můžete to přenechat na odborníkovi. Technik, který většinou dělá výměnu systému nebo takovouto operaci, zálohy udělá za vás.
logo Windows
Přechod na Windows 10 pro vás určitě nebude těžký, tyto dva systémy jsou si velmi totožné, ve většině případů se jedná jen o nové designové prvky, které Microsoft do systému přidal. Windows 10 nabízí například rychlejší a plynulejší zpracování systému, nové funkce jako Cortana (virtuální asistent) nebo i také webový prohlížeč Microsoft Edge. V obchodě tento systém stojí zhruba okolo 2 tisíc. Kč což není závratná částka pro spoustu dalších let podpory systému. Microsoft Windows 7 byl bezesporu nejlepší operační systém se kterým jsme se mohli setkat na většině stolních počítačů i notebooků. Pokud byste se chtěli o tomto dozvědět více, radil bych navštívit stránku Microsoft a zde najít více informací.

4.3/5 - (3 votes)