Jak se správně pohybovat na internetu?

Jak se správně pohybovat na internetu?

  • By :
  • Category : Internet
  • Comment : 0
Jak se správně pohybovat na internetu?

To, že internet může být v jisté míře nebezpečný, ví každý z nás. A proto bychom se mohli dneska zaobírat několika pravidly, který bychom měli dodržovat pro jeho bezpečné užívání.

prohlížení sociálních sítí

Nezveřejňuj nikam své soukromé údaje

Nikdy, ale opravdu nikdy nikam nezveřejňujte své telefonní číslo, rodné nebo číslo kreditní karty. Vše může být zneužito proti Vám. Například pokud vyvěsíte své číslo telefonu viditelně na profil nebo ho napíšete do příspěvku, tak se může lehce stát, že Vám každý den budou volat desítky lidí, kteří Vám chtějí něco nabídnout. A to je opravdu nepříjemné. Pokud byste chtěli mít číslo zveřejněné třeba pro příbuzné nebo blízké, zvolte variantu, že to uvidí jenom oni. A budete mít jistotu, že se tomuto vyvarujete.
zoufalý člověk

Neodepisuj podezřelým profilům

Určitě se Vám někdy stalo, že jste obdrželi zprávu od úplně cizího člověka. Komu taky ne? Pokud jste jméno tohoto člověka nikdy neslyšeli a není Vám ani podle fotky povědomý, tak určitě neodpovídejte. Nikdy se nemůžete být jistí, kdo je na druhé straně telefonu či počítače. Nevíte, co po Vás ten člověk bude chtít ani co Vám bude nadále psát. Může poté dojít i ke kyberšikaně a obtěžování. Zkrátka nic příjemného.

Své účty se pořádně zabezpeč

Na mnohých sociálních sítích je dnes možnost dvoufázového ověření, popřípadě zaslání kódu nebo potvrzení přihlášení z Vámi zvoleného hlavního zařízení. Toto je velmi důležité si nastavit, protože se jednoduše může stát, že se do Vašeho profilu někdo nabourá a začne psát lidem třeba o půjčku peněz nebo dokonce i o nahé fotky. Bohužel se tohle děje poslední dobou pořád a stalo se to nejenom mně, ale mým kamarádům chodí takovéto zprávy od našich blízkých, do kterých bychom to nikdy neřekli. A tato hloupost dokáže velmi zkazit den.

Nenavštěvuj podezřelé stránky

Pokud si chcete něco vyhledat, je lepší používat známé vyhledávače a ne žádné, které Vás zavedou do internetových končin. Mohou se Vám pak do telefonu dostat viry a může přestat fungovat tak, jak by měl. To samé platí o stahování z internetu, používejte jenom weby s dobrými recenzemi a tradicí. Určitě si také nainstalujte nějaký antivirový program a chraňte svůj telefon.

5/5 - (2 votes)