Jak je to s věkem a testosteronem

Jak je to s věkem a testosteronem

  • By :
  • Category : Výrobky
  • Comment : 0
Jak je to s věkem a testosteronem

Je známo, že hladina testosteronu podle věku snižuje. Jinou erekci má muž v sedmdesáti letech a jinou hladinu mladý muž ve dvaceti letech. Ovšem jsou již případy, když hladina testosteronu trápí i muže mladších ročníků, a tak není výjimka, že ordinace sexuologů zaplňují i muži třeba ve věku dvacet pět let a výše. Tento problém má mnoho důvodů. Jednak je to hlavně věkem, čemu se budu věnovat blíže.

Nemusíte věšet hlavu, najděte odborníka nebo publikaci

Muž je na vrcholu, co se týče testosteronu, přibližně ve dvaceti letech. Už v šestadvaceti letech se testosteron u mužů snižuje. Musím říct, že toto zjištění vykolejilo i mě. Vůbec jsem tomu nemohla věřit, že takto mladý muž už vlastně „sexuálně stárne“. Když to tak vezmu, tak my ženy jsme v tomto ohledu jiné a máme výhodu. Hladina testosteronu se ale netýká jen sexuálního života, ačkoli si to hodně lidí myslí. Před lety jsem si taky říkala, že čím méně má muž testosteronu, tak tím méně je výkonný v posteli. To ovšem není vůbec pravda! To s tím nemá nic společného. Za výši testosteronu může i ochlupení, svalová hmota i typický mužský hluboký hlas. Navíc podle průzkumu ženy uváděly, že nejpřitažlivější je pro ně muž, který má hluboký hlas. Prý je to pro ně symbol mužnosti a je to podle nich sexy. A já s nimi souhlasím, mě se to líbí taky. Cos e týče míry ochlupení, tak s tím má mužský testosteron taky co dočinění. Přemíra testosteronu způsobuje i více ochlupení. Jen si to ale nepleťte s nemocí nadměrného ochlupení, to je zase jiné téma. S hladinou testosteronu souvisí tak trochu i sebevědomí muže. Čím více ho má, tím jistější si připadá, a i tak se cítí. Takoví muži se i snadněji rozčílí, ale na druhou stranu jsou i velmi vášniví a sex přímo zbožňují.

Konzultace s lékařem je vhodná

Proto jeho nedostatkem může klesat i sexuální touha. Ne vždy, ale většinou tomu tak je. A proto v lékárnách je spousta přípravků na podporu tvorby testosteronu. Nicméně ale doporučuji vše konzultovat s lékařem nebo přímo sexuologem, což by bylo nejideálnější. A co pomáhá při nedostatku testosteronu? Určitě vyzkoušejte vitamin B6, L-carnitin a ženšen pravý. Na to by měli dbát vyšší ročníky, protože potravinovými doplňky nebo zdravou stravou se každý muž cítí lépe.