Kdy přichází ten správný čas na hypotéku?

Kdy přichází ten správný čas na hypotéku?

  • By :
  • Category : Ekonomika
  • Comment : 0
Kdy přichází ten správný čas na hypotéku?

Hypoteční úvěr je produkt většiny bank i řady nebankovních společností. Získat ho ale není zase tak snadné, jak tomu bylo v minulosti. Zvyšující se inflace zapříčinila i nárůst úrokové sazby, tudíž navýšení celkové výše hypotečních úvěrů. Společně s neustálým nárůstem cen nemovitostí se pomalu ale jistě vlastní bydlení stává výsadou vyvolených. I tak se pro hypotéku rozhoduje stále více lidí. Jenže kdy vlastně přichází ten správný čas na tak velké rozhodnutí? Nezatíží měsíční splátky hypotéky rodinný rozpočet až přespříliš?

Vlastnictví nemovitosti

Slavíte třicáté narozeniny? Je nejvyšší čas?

Třicítka je jakýsi pomyslný milník v životě každého z nás. Studentským létům už odzvonilo a je konečně načase postavit se na vlastní nohy a začít spřádat plány do budoucna. Společně s tím přichází na scénu i zařizování vlastního bydlení, které bude vaším budoucím domovem, v případě hypotéky, třeba již na celý život. O hypotéce má smysl přemýšlet právě kolem třicítky, kdy jsou vyhlídky na nejvýhodnější úvěr co možná největší. Žadatel má již nějakou finanční minulost, je v nejlepších letech a takové mají v bance zpravidla nejraději. Jenže ne každý se může pyšnit bezproblémovou finanční minulostí a velmi snadno se může stát, že žadatel nakonec odchází z banky s nepořízenou. Stačí jedna pozdě splacená faktura za telefon či neuhrazený doplatek za energie a sen o vlastním bydlení se může rázem vypařit jak pára nad hrncem. V případě, kdy banka nakonec svolí k tíženému úvěru, podmínky se v mnohých ohledech razantně zpřísní.

Měsíční rozpočet

Řešení přináší nebankovní společnosti

Slyšeli jste už o nebankovní hypotéce bez registru https://www.americkahypoteka.cz/hypoteka-bez-registru/? Přináší totiž efektivní řešení pro žadatele, kteří se z nějakého důvodu ocitli v registru dlužníků a žádná banka jim tak úvěr nabídnout nemůže. Stejně jako u jakéhokoliv jiného hypotečního úvěru, i zde však počítejte se zástavou nemovitosti.