Naděje je tu vždycky

Naděje je tu vždycky

  • By :
  • Category : Ekonomika
  • Comment : 0
Naděje je tu vždycky

Často se ocitne někdo z lidí v situaci, kdy by potřeboval mít peníze, jenže je z nějakého důvodu postrádá. Často je potřeba něčím někomu zaplatit, jenže je-li jedna kapsa prázdná a druhá vysypaná, jak se říká, je to nemožné. A určitě si hravě představíte, jak se asi cítí ten, kdo potřebuje platit, ale nemůže tak učinit, protože je na dně.

exotické peníze

Není to určitě ani trochu záviděníhodná situace. A proto nemá-li člověk své vlastní peníze, usiluje v podobné komplikované situaci často aspoň o půjčku. Aby své stávající potíže vyřešil aspoň za cenu toho, že bude muset ze svých budoucích příjmů splácet pomoc, kterou nyní využije, a to navýšenou o poplatky a úroky.

Jenže čeho se takový žadatel nejednou dočká? Dozví se třeba, že půjčku nedostane, protože není bonitní. Bankovní úředníci posoudí jeho schopnost splácet, a když se jim nelíbí třeba výše žadatelových příjmů nebo nějaký ten záznam v registrech dlužníků, exekuce nebo jiná komplikace, je po nadějích. Žádost se zamítne a tím to končí.

jihoafrické randy

Ovšem ani pak to naštěstí nemusí být ještě beznadějné. Alespoň tedy pro lidi, kteří vlastní nějaký ten nemovitý majetek. Díky zástavě nemovitosti se totiž dá získat nebankovní hypotéka, a ta může být nadějí kdekoho, včetně těch, kteří by jinde neuspěli. Zastaví se tu ona zmíněná nemovitost, prokáže se schopnost zájemce hradit splátky, a jakmile se dohodne vše nezbytné, čehož není vůbec mnoho, má zájemce tolik peněz, kolik potřebuje. Třeba až sedmdesát procent odhadní ceny zmíněné zastavené nemovitosti, které je možné splácet jeden rok stejně jako třeba i tři desítky let. A jak si jistě domyslíte, může přijít i taková půjčka náramně vhod. Zejména těm, kdo se ocitli ve skutečně zásadních finančních problémech, ale klidně i těm ostatním. Protože tu uspěje kdokoliv, kdo má nemovitost a aspoň nějaký příjem. A to je skoro každý z nás.