Je Tomáš mašinka dobrým hrdinou?

Je Tomáš mašinka dobrým hrdinou?

  • By :
  • Category : Byznys
  • Comment : 0
Je Tomáš mašinka dobrým hrdinou?

Asi každý z nás má svůj oblíbený film či seriál, a v něm svou oblíbenou postavu. Takovou, které fandí ze všech nejvíc. Nemusí to být vždy hlavní http://www.msmt.cz/strukturalni-fondy-1/vzory-priloh-pro-vyzvy-c-02-16-022-a-02-16-023-podpora-skol hrdina, obvykle tomu však tak bývá. Je to proto, že právě jeho osudy sledujeme a tak se tvůrci snaží udělat jeho charakter co nejpoutavější. Takový, se kterým se můžeme částečně ztotožnit.černá parní lokomotiva
 
To vše samozřejmě platí i u filmů či seriálů pro děti. Ty jsou obvykle ještě mnohem zapálenější a mnohem více vše prožívají, než my dospělí. Je to proto, že nemají takové pevné uchopení reality jako my. My víme, že to, co se na obrazovce odehrává, není skutečné, ať je to jak chce poutavé (samozřejmě s výjimkou dokumentů). Děti to však tak nevnímají. Vědí sice, že například Ledové království na Zemi neexistuje, nic jim však nebrání věřit, že někde je. Není tedy divu, že osudy svých miláčků více prožívají.
 
Ovšem u dětí je, právě díky jejich zvýšené vnímavosti, která jim pomáhá se učit novým věcem rychlým tempem, ještě jedno nebezpečí. Postavy, které si děti zamilují, se pro ně často bezděčně stávají vzory. Přejímají jejich hodnoty, oceňují jejich vlastnosti a chtějí se jim podobat. Otázkou je, zda je to vždy dobře.
 
Je pravda, že tvůrci jsou si toho vědomi. Proto je často hlavní protagonista dětského pořadu bezchybný a má řadu vynikajících vlastností. Takový je i Tomáš mašinka Mašinka Tomáš z britského seriálu pro nejmenší Mašinka Tomáš.vlaky na železničním nádraží
 
I on prožívá nejrůznější dobrodružství, která mají děti zaujmout, a zároveň je hodný, poslušný, pracovitý, zkrátka vše, co tvůrci předpokládali, že by děti měli přejmout. Navenek na tom není nic špatného. Prezentace však už poněkud pokulhává.
 
Například Tomáš podporuje tvrdé potrestání svých kolegů za to, že daný den pracovali málo. To sice dává v kontextu seriálu jakýsi smysl, avšak přináší to i nepříjemné implikace. Je tedy lepší, když svým ratolestem pustíte nějaký kvalitnější produkt. Na trhu jich je dostatek, a to pro každou věkovou skupinu. Stačí si jen vybrat.

4.7/5 - (6 votes)