Mobily a sociální sítě

Mobily a sociální sítě

  • By :
  • Category : Mobil
  • Comment : 0
Mobily a sociální sítě

Dříve nikdo neznal hromadu sociálních sítí, které dnes jsou světoznámé. A dnes každý z nás používá nejednu sociální síť ke komunikaci s ostatními, k posílání fotek, videí a hlasových zpráv, k volání a video chatu. K tomu dnes slouží velká část již zmiňovaných sociálních sítí. Proto my se dnes na určité aplikace pro mobily podíváme.

mobil

Začala bych v dnešní době nejpoužívanější sociální sítí a tím je bez pochyby Instagram. Pro mladé velice známá síť, na které tráví hodiny času, pro starší je to nepochopitelná aplikace. Co se dá na Instagramu dělat? Instagram slouží opět ke komunikaci s přáteli, k volání, k posílání fotek i posílání hlasových zpráv. Zároveň tam můžete sdílet fotky pro lidi, kteří vás jen sledují nebo je uvidí všichni, i ti, kteří vás nesledují. Zároveň vytváříte příběhy, které jsou k dispozici jen 24 hodin. Můžete si tam přidat fotku či video, k tomu text, hudbu, místo, označení osoby, obrázky, více fotek a mnoho dalšího. 

Další sociální sítí je Messenger. Ten byl dříve považován za nejpoužívanější, ale jelikož se na něm nedá dělat tolik věcí, tak ho vystřídal Instagram. Messenger je taková napodobenina SMS, MMS a volání v klasickém mobilu, akorát že je zdarma, ale potřebujete k ní internetové připojení, takže data nebo WIFI. Píšete si tam s přáteli, posíláte si fotky a videa, voláte si nebo se i vidíte při volání. Občas se tam dají hrát i hry s kamarádem přes váš chat.

mobil

A třetí sociální sítí je WhatsApp. Tato sociální síť je dost podobná Messengeru, rozdíl je však v tom, že tady získáváte přátele díky jejich uloženým telefonním číslem ve vašem mobilu. Takže nehledáte lidi podle jména, ale podle telefonního čísla. Jinak je to stejné jako u již předchozí zmiňované aplikace. Voláte si, píšete si, posíláte si fotky a videa, posíláte hlasové zprávy, vidíte se při volání.

Toto jsou takové ty tři základní sociální sítě, které se v dnešní době velice využívají. Kterou sociální síť máte nejraději vy?