Mobily jako geniální nápad

Mobily jako geniální nápad

  • By :
  • Category : Mobil
  • Comment : 0

Mobily jsou na trhu už minimálně 20 let. Co si tedy pamatuji ještě z dětství. Tenkrát ten, kdo měl mobil, byl dá se říct něco extra. Obvyklá byla tehdy pouze pevná linka, kterou dnes má málokdo. Mobil byl tenkrát novinka a lidé byli šťastní, když nepromeškali například důležitý hovor kdykoliv a kdekoliv. Cenově však takový hovor nebo SMS nestála zrovna málo, proto tyto služby lidé využívali, ale s rozumem. Nebyly tenkrát výhodné tarify s neomezeným voláním, člověk si musel nabít kredit libovolnou částkou a potom mohl telefonovat. Děti, které měly to štěstí a rodiče jim mobil pořídili, byly aspoň kontrolovány a omezovány právě kreditem, než jak je dnes.

retro mobil anténa

Aplikace nebo internetové připojení v těchto mobilních zařízeních bylo nedostupné, pouze se dalo vybrat monofonní vyzvánění, byly k dispozici základní hry a pár obrázků. Později se zakoupení těchto funkcí začalo objevovat například v časopisech, kde jste si mohli vybrat z rozšířené nabídky, ale opět to nebyla levná záležitost. S pozdější inovací se začaly objevovat mobily véčkové (sklápěcí) nebo vysouvací. Mobily byly čím dál menší kvůli praktičnosti do kapes, byly k dispozici polyfonní vyzvánění, dokonce i reálné zvuky a MP3. Z těchto mobilů se staly i rádia nebo nové poslouchací zařízení. Z trhu pomalu ale jistě zmizely walkmany nebo discmany, mobily tuto funkci zdárně přebraly. 

telefonování mobil

Telefonní operátoři začaly nabízet základní balíčky co se telefonování a psaní zpráv týkalo. Pevné linky se využívaly čím dál méně. Poté nastoupily na řadu dotykové mobily, které se staly velkým hitem. Měly k dispozici první aplikace, které byly k dispozici ke koupi, dokonce i zadarmo. A s tím i tzv. internet v mobilu. Lidé nebyly omezení využívat internetové připojení nejen doma, ale i na cestách. V restauracích byla k dispozici Wi-Fi. Dnes se mobily využívají nejčastěji z celé nabídky elektroniky. Málokdo brouzdá na internetu na notebooku nebo PC, dnes na mobilu dokážete zvládnout vše. Mobily jsou podstatně větší než kdysi. Mobilní operátoři společností nabízejí balíčky s neomezeným internetovým připojením, voláním i SMS.