Ekomika se z toho těžko dostává

Ekomika se z toho těžko dostává

  • By :
  • Category : Ekonomika
  • Comment : 0
Ekomika se z toho těžko dostává

Nejhorší doba covidová je snad za námi a těžké ekonomické chvíle před námi. Jak moc tato doba se podepsala na ekonomice našeho státu? Jak z toho ven? Covidová doba nás zasáhla velmi nečekaně a v takové míře, kterou nikdo nečekal. Najednou se zastavil celý svět. Přestalo se cestovat a uzavřely se hranice, uzavřely se vzdělávací instituce, začali se zavírat všechny obchody kromě potravin, začaly se uzavírat okresy a všichni jsme zůstali doma maximálně home office. Začali jsme se učit novým věcem, děti se učili přes počítač a nakupovat jsme mohli jedině přes internet.

krize

Nikdo nečekal, jak dlouho to bude trvat, ale nikdo nečekal, že to tak markantně zamává s ekonomií. Ale dalo se to čekat. Dlouhou dobu byly zavřené malé i velké firmy, nejezdili turisté a ekonomika začala dostávat na frak. Nějakou dobu se to dalo udržet, ale po dvou letech od prvních opatření se inflace drží nad 13 % a střední třída se stává třídou chudých a bohatí se pomalu přesouvají do střední třídy. Ekonomika to odskákala nebankovnihypoteky.net.

Zdražování nás překvapuje denně, a to co platilo jeden den už druhý den platit nemusí. A nezdražují jen potraviny do neúnosných výšin, kdy za litr oleje v akci dáme 60 Kč, ale zdražuje benzín a komodity jako plyn, voda a elektřina. K benzínové pumpě máme pomalu strach i zajet, protože cena okupující 50 korunu je pro mnoho lidí devastující a přesedlali raději na kola a městskou dopravu.

ekonomika

Jak dlouho je tento stav udržitelný?

Ale jak dlouho se dá tento stav vydržet? Platy úměrně zdražování nerostou, lidem uspořené peníze docházejí a ekonomika se nějak netváří na to, že by se měla umoudřit.

Přijde další vlna?

Každý čeká, co se bude dít. Zda přijde další vlna onemocnění, zda přijde další vlna zdražování. Kam až to může vlastně vůbec dojít nebo kam to naše vláda nechá dojít? otázka, kterou si klade mnoho lidí a bojí se. Ekonomika to odskákala a s ní každý občan.