Jak se dá ušetřit na kultuře a sportu

Jak se dá ušetřit na kultuře a sportu

  • By :
  • Category : Nezařazené
  • Comment : 0
Jak se dá ušetřit na kultuře a sportu

V dnešní době není nic zvláštního na tom, že lidé chtějí ušetřit nějakou tu korunu. Ušetřit je možné opravdu na čemkoliv a to dokonce i na kultuře nebo sportu. Jak? Odpověď na tuto otázku a ještě mnohem více se dozvíte již za malý okamžik.
siluety běžců.jpg
Když se zaměříme na kulturu a to konkrétně na kino, pak oproti multikinu není tak úplně výhodné. V multikinu je totiž možnost vybrat si ze všech filmů v nabídce a to ještě navíc v rámci jediného dne. Je zde možnost vychutnávat si kvalitní zvuk a obraz, pochutnávat si na dobrůtkách a pít co hrdlo ráčí. Po filmu je možné zajít si dokonce i na kávičku, panáka nebo dobrou večeři. Nevýhodou je ale bohužel vyšší cena a větší vzdálenost od centra města.
Jak můžete v tomto případě ušetřit? Jednoduše. Dopředu si zjistěte, který den je v klasickém kině promítán film, který chcete vidět a místo do multikina zajděte tam. Je také možné zjistit, kdy se bude v multikině hrát daný film se slevou. Další možností je objednat lístky v předprodeji, jelikož jsou mnohem levnější. Můžete se také zkusit zapojit do různých akcí a soutěží, kde jsou jako výhra lístky zdarma. Těch možností je opravdu mnoho.
papírové vstupenky.jpg
Pokud patříte mezi divadelní nadšence, určitě také oceníte naše rady, jak ušetřit při návštěvě divadla. Jednou z možností je objednat lístky v předprodeji, kde jsou levnější, nebo si koupit celoroční permanentku anebo ještě podobně jako u kin zúčastnit se různých akcí a soutěží, kde můžete vyhrát lístky zdarma.
Co se týká samotného sportu, i na něm se dá dost ušetřit. Pokud například rádi navštěvujete squash, ušetřit na něm můžete tak, že si zvolíte čas, kdy bude cena levnější. Mezi další možnosti jak ušetřit můžeme zařadit zvážení, zda nebude lepší si vybavení jen zapůjčovat. Například u takového tenisu nebo snowboardu je samozřejmě lepší si vybavení zakoupit, ale u takového windsurfingu, kterému se nebudete věnovat skoro každý den, to úplně smysl nemá.
Možnosti, jak ušetřit na sportech se dělí na dvě skupiny a to možnosti aktivní a pasivní. Mezi aktivní bychom mohli zařadit volbu jiného času hraní nebo zvážení, zda nebude lepší si vybavení jen půjčovat. Mezi pasivní bychom mohli zařadit studentské slevy, předprodeje, sledování soutěží apod.
Těch možností je opravdu mnoho a záleží jen na vás, pro co se rozhodnete právě vy.

5/5 - (4 votes)