Vliv stresu na náš organismus

Vliv stresu na náš organismus

  • By :
  • Category : Ženy
  • Comment : 0
Vliv stresu na náš organismus

Pokud se naše tělo dostane do nepříjemné situace, reaguji na ni právě stresem. Jedná se o krátkodobou reakci, která ovšem náš organismus velmi vyčerpává, proto jsme po takovém výkonu velmi unavení a chce se nám spát. Tělo se potřebuje zregenerovat.

žena v běhu

Jestliže zažíváme stres často, pravidelně, vystavujeme naše tělo velkým zdravotním problémům. Málokdo ví, že cukrovka druhého typu vzniká právě z důsledku stresu. Pokud se dostaneme do stresové situace, automaticky se nám zvýší krevní tlak, což může způsobit infarkt. Některá kožní onemocnění souvisí právě se stresem, např. akné. Někteří řeší problémy přejídáním, protože jídlo je uspokojí a zapomenou na potíže. Bohužel právě přejídání vede k nadváze. Stresem zatěžujeme také náš imunitní systém. Zejména dámy mohou potvrdit, že díky psychickému vypětí stárne pleť a objevují se vrásky.

Stres vyvolává řada faktorů, ať už je nevrlý šéf, co na vás tlačí v práci s odevzdáním úkolu, problém v rodině, rozvod, rozchod, úmrtí někoho blízkého nebo třeba neúspěch v životě. Ve všech těchto životních situacích se snažte zachovat chladnou hlavu a zkusit najít něco pozitivního. Nebo si najděte někoho, kdo vás vyslechne, někoho nezaujatého, který vám nestranně poradí. Snažte se prožívat emoce, nebraňte se je vypustit. Neduste je v sobě, protože tím si velmi ubližujete.
radost ze života

Dlouhodobé neřešení stresu a stresových situací vede ke vzniku depresí, různých úzkostí. V tomto případě nám jedině pomůže vyhledat odborníka, např. psychologa nebo psychiatra.

Pro někoho má ovšem stres opačný účinek. Některé lidi vyhecuje k lepším výkonům. Jsou schopni pracovat intenzivněji, např. ve zkouškovém období na vysoké škole.

Abyste se vyhnuli stresu, snažte se mít rád sám sebe, myslet pozitivně, sportovat, zkoušet dechová cvičení nebo meditaci. Nekritizujte se a nedávejte si příliš vysoké nároky.

 

3.8/5 - (6 votes)