Ovládněte znalosti čajů celého světa

Ovládněte znalosti čajů celého světa

  • By :
  • Category : Výrobky
  • Comment : 0

Čaj se obvykle vyrábí vyluhováním lístků z čajovníků v horké vodě. Tento název se ale ujal i u nejrůznějších typů odvarů z různých rostlinek a s různými příchutěmi, nejen pro čaj přímo z čajovníku. Jedná se o jeden z nejpopulárnějších nápojů napříč celým světem.

Jaké čaje se pijí napříč celou zemí?

Indie

V Indii je nejpopulárnější Chai Tea. Jedná se o černý čaj, který je obohacen o silné koření, jako kardamom či skořici. Podává se s mlékem, hnědým cukrem a vršek se ještě posype dalším kořením.

čaj s mlékem

USA

USA je proslulá sladkým čajem zvaným Sweet Tea. Černý čaj se smíchá s dostatečným množstvím cukru, dokud je ještě horký. Později se podává vychlazený s kostkami ledu.

Taiwan

Bubble Tea, které je nejoblíbenějším čajem na Taiwanu, je v posledních letech populární i u nás. Jde o studený čajový nápoj s mlékem, ochuceným sirupem a tapiokovými kuličkami.

Keňa

Keňa je největším vývozcem černého čaje na světě, není tedy divu, že tradičním nápojem v této zemi je prostý, kvalitní černý čaj.

černý čaj

Pákistán

Čaj zvaný Noon Chai je vyráběn z mandlí, pistácií, soli, mléka a prášku do pečiva. I když se tato kombinace může zdát jako podivná, jedná se o velmi chutný nápoj plný chuti.

A jaký čaj se pije v České republice? Nedá se říct, který čaj je pro naši zemi typický. Velmi oblíbené jsou u nás ovocné čaje, jak sypané, tak porcované. Velká část lidí má také v oblibě zelené čaje, nejčastěji s různými aromaty. Oblíbené jsou také bylinkové čaje, meduňkový čaj, bezinkový čaj, kopřivový čaj, heřmánkový čaj. Záleží na vašich preferencích.

Pokud si kupujete čaj, dejte pozor na to, aby byl opravdu kvalitní. Vždy si poctivě čtěte, co obsahuje. Jen u kvalitního čaje dosáhnete plné, bohaté chuti a těch nejlepších aromat. Plnější chuť vám poskytnou sypané čaje, ale i sáčkové čaje si můžete vychutnat, pokud sáhnete po těch nejkvalitnějších.