9 chyb, kterým je třeba se ve vztahu vyhnout

9 chyb, kterým je třeba se ve vztahu vyhnout

  • By :
  • Category : Láska
  • Comment : 0
9 chyb, kterým je třeba se ve vztahu vyhnout

1. Nesdílení kvalitního času

Jestli je něco zásadního pro to, aby vztah fungoval, je to čas, který spolu trávíte. Věnovat část svého života přátelům a rodině je zcela normální, ale svého partnera byste neměli zanedbávat. Je důležité, abyste našli dokonalou rovnováhu. Kromě toho, a na rozdíl od toho, co si mnoho párů myslí, společné sledování televize například neznamená, že ve skutečnosti spolu tráví čas a užívají si čas jeden s druhým. Manželská interakce je důležitá v dynamice lásky.

m

2. Nechte kouzlo vyblednout

Jak vztah postupuje v čase, komplimenty mizí, až prakticky neexistují. Je pravda, že vztah se rozrostl, každý zná toho druhého nejlepšího i nejhoršího a jsou si více než jisti budoucností a cestou, kterou spolu budou muset projít, ale to neznamená, že si nemusíte pamatovat. Pamatujte si navzájem určité věci – jako barvu, která vám sluší nebo jak krásné máte zelené oči – malé drobnosti, díky kterým den uběhne snadněji a samozřejmě s úsměvem od ucha k uchu. Opak způsobí jen škodu – i když malou – v srdci páru a způsobí, že se rutina stane pro oba smutným společníkem.

3. Nevědět, jak naslouchat

Komunikace je ve šťastném vztahu životně důležitá. Ale pochopte, že komunikovat není jen mluvit. Je to také pasivně naslouchat. Je to zásada. Váš partner však často potřebuje váš názor, takže pasivní naslouchání není přikyvování, přikyvování a zase přikyvování! Soustřeďte se na daný okamžik a věnujte tento čas svému partnerovi. Špatná nebo nedostatečná komunikace vytváří konflikty, které se obtížně řeší a překonávají.

5. Trvalé stížnosti

Konstruktivní kritika je vždy vítána – nejen v láskyplném vztahu, ale také ve všech typech vztahů. Ale buď opatrný! Mohou snadno překročit čáru a přejít od konstruktivní kritiky ke zlomyslné a neustálé kritice. To je něco, co opotřebovává jakýkoli vztah, spíše než aby rostl a vyvíjel se zdravým a silným způsobem.

7. Vyhněte se problémům a diskusím

Diskutujte, diskutujte a diskutujte. Je to něco, co děláš pravidelně? Řešením je dialog. Mnoho párů dělá vážnou chybu, když předstírají, že se shodnou na konkrétní otázce, i když ve skutečnosti neshodnou. Tím, že se o problémech nemluví, se pak vyhnou obávaným diskusím. Tento postoj není pro váš vztah dobrý, protože časem ve vás viditelně a nekontrolovaně naroste zášť. To nejlepší, co můžete udělat, je ve skutečnosti mluvit. Postavte se svým problémům a rozdílům zrale a sdílejte své pocity navzájem bez výhrad.

m

8. Sliby, sliby

Základem každého vztahu je důvěra, tak prosím slibte. Ale slibte jen to, co můžete dodržet. Buďte realističtí a rozvážní. 

9. Testování věrnosti vrstevníků

Určitě vás to už napadlo? Nezkoušejte lásku druhých! Loajalita toho druhého, loajalita toho druhého… Ovlivní to vaše sebevědomí, sebevědomí člověka, který je po vašem boku a nevyřeší žádný problém.