Zábradlí na balkon

Zábradlí na balkon

  • By :
  • Category : Výrobky
  • Comment : 0
Zábradlí na balkon

Pokud renovujeme nebo stavíme nový dům, zcela jistě nám záleží na tom, jak bude nakonec vypadat jako celek. A to nejen zevnitř, ale také zvenku. Takže jsou důležité takové i takové detaily, jako rám oken, okapy, barva střechy či typ zábradlí na balkoně. Všechny tyto prvky spolu vytvoří celkový estetický dojem, který potom dokáže zaujmout kolemjdoucí a potěšit majitele.

Z psychologického hlediska dodává zábradlí na pocitu bezpečí a soukromí. Z tohoto pohledu by se mohlo zdát, že čím větší, tím lepší. Není to tak úplně pravda. Protože kromě bezpečí potřebujeme mít také komfort výhledu a dostatek světla proudícího na balkon, lodžii či terasu. Výška by proto měla být tomuto přizpůsobena.

alley-401540_960_720

Vhodným materiálem jsou nerezová zábradlí na balkon, jehož velkou výhodou je snadná údržba a to, že nepodléhá korozi. Další alternativou je dřevo, sklo (kalené či bezpečnostní), beton či plast. Pokud chceme mít volbu bezúdržbovou, nejlépe nám vyhoví hliník. Ten stačí otřít navlhčeným hadrem. Skleněná již vyžadují vyšší stupeň – je nutné je vyleštit či opatřit přípravky obsahující speciální nanotechnologii zabraňující snadnému zanechávání otisků prstů. Nejvíce práce pak budeme mít s mořeným i přírodním dřevem.

apartments-1845884_960_720

Z uvedených materiálů je to právě hliník, který je nejoblíbenější. Zasloužil se o to nejenom svou bezúdržbovost, ale také příznivou cenou, lehkostí a také barevnými možnostmi. Speciální povrchová úprava zvaná eloxování totiž zajistí více odstínů – mat, lesk, zlato, bronz,… Také díky ní materiál neoxiduje, nešpiní, nemění barvu a nemusí se nijak ošetřovat.

Dalším oblíbeným materiálem je sklo. Kromě již uvedené ztížené údržby, je jeho nevýhodou také vyšší pořizovací cena. Časem má sklo navíc tendenci křehnout a vlivem UV záření měnit barvu, takže na něm můžeme pozorovat fleky. Také nepatří mezi nejlehčí materiály.