Pomůcky pro zábavnější výuku

Pomůcky pro zábavnější výuku

  • By :
  • Category : Nezařazené
  • Comment : 0
Pomůcky pro zábavnější výuku

Nezáleží na tom, jestli jste učitelka, nebo jen matka, která chce kvalitně vzdělávat své dítě. Tyto pomůcky můžete používat v jakémkoliv případě a dítě si s nimi vyhraje rádo i ve volném čase. A přitom se dají tyto pomůcky považovat za jinou formu samotného učiva, kterého by se běžně dít nedotklo. Největší výhodou je i to, že vás vše vyjde jen na pár korun a vydrží mnoho let. Většina je dostupná především na Aliexpressu.
 stavění kostiček
Blind box touch and guess
Tato krabice obsahuje dva otvory pro ruce a několik nástavců na dřevěné tvary. Můžete buď využít pouze krabici na poznávání, nebo dát dítěti do ruky v krabici tvar a přidat několik nástavců, aby musel hledat ten správný. Děti jistě budou nadšené a možná tuto krabici začnou využívat i ve svém volném čase. Mohou se hodit i na dětské oslavy.
 
USB Microscope
Mikroskop, který zapojíte do počítače a skrze něj můžete poznávat různé povrchy. Užitečný jistě bude na přírodovědě, kde poznáte povrch kůže, ale třeba i rostlin. Děti se poté více naučí propojit všechny informace se svým tělem. Osobní zkušenost je vždy dobrým pomocníkem.
 
Water drawing book
Knížka, která obsahuje pero napuštěné vodou a obrázky. Ty poté dít vybarvuje a objevují se mu další různé tvary a zvířata. Ty jsou poté napsané na předešlé stránce, tudíž se dítě může takto vzdělávat. Jelikož je kniha v angličtině, můžete ji využít jako pomůcku do hodin anglického jazyka, kde se naučí poznávat například zvířata.
 holčička za knihami
Magnetic cube od HUIQIBAO TOYS
A nakonec s dětmi můžete cvičit logické myšlení pomocí této krychle, která je složená z několika částí. Ty podle karet můžete skládat a spojovat. Karty jsou složené od nejlehčích po nejtěžší. Můžete tak dětem nastavit časomíru na poskládání a hodnotit podle toho, kdo jich složí nejvíce. Nebo ji svému dítěti věnujte a jistě se samo doma zabaví. Můžete pozorovat jeho schopnosti a jak se zlepšuje.